En iyi Seramik (fayans ve Kalebodur) Yapıştırıcısı Hangisidir? | Türkiyenin en kapsamlı ve en büyük yapı firmaları rehberine hoşgeldiniz.

En iyi Seramik (fayans ve Kalebodur) ...

Kalekim ve benzeri fayans yapıştırıcıları ülkemize 1990  civarında girmiş olup günden ...
En iyi Seramik (fayans ve Kalebodur) Yapıştırıcısı Hangisidir?

En iyi Seramik (fayans ve Kalebodur) Yapıştırıcısı Hangisidir?

Kalekim ve benzeri fayans yapıştırıcıları ülkemize 1990  civarında girmiş olup günden güne yaygınlaşarak kullanımı devam etmiştir.Bu süreç içerisinde markalarda bir hayli artış olmuştur.2000 ‘den evvel kaliteli yapıştırı çok aranırdı fakat günümüzde hemen hemen çoğu firma kaliteli yapıştırıcı üretmektedir.Bunlardan en yaygın kullanılanı “KALEKİM” dir.(Torbanın Üzerinde Kalekim Yazılan orjinalidir).Bunun dışında piyasada en kaliteli yapıştırıcı “YKS” isimli firmaya ait olanıdır.”YKS ” Kalekime nazaran ki kat pahalıdır.Ama sonuç olarak iki kat daha etkilidir.Durumunuz çok iyi değilse kesinlikle Kalekim kullanmalısınız.Kalekim de çok etkilidir.Dediğim gibi diğer firmalarında ürünleri de kullanılabilir.

Fiyatları ile ilgili diğer yazımda belirttiğim kısmı burada tekrar veriyorum.Saygılarımla…

Sizlere Kalekim isimli malzemenin fiyatlarını vereceğim.Bu malzeme piyadaki malzemelerin en iyilerindendir.Ayrıca piyasanın nabzını ve fiyat akışını bu firma elinde tutuyor.Bunun fiyatı neyse diğerleri de aşağı yukarı aynıdır.Siz bulabilirseniz YKS firmasından yapıştırıcı alın (Kalekim fiyatlarından %50 fiyatı pahalıdır.Ama çok kalitelidir.).Eğer bulamıyorsanız üzerinde kalekim yazan,burası önemli üstünde kalekim yazsın mutlaka,yapıştırıcılar alınız.

 • Kalekim Simli fuga Fiyatı:       Kg : 36 tl
 • Kalekim seramik yapıştırıcı fiyatı: 25 kg’lık torbası 15 TL.Koçtaş’da 11 TL civarında,15 Tl’ye kadar çıkabiliyor muhtelif yerlerde…
 • Kalekim beyaz seramik yapıştırıcı (Mermerler ve Seramikler için kullanılıyor.Yukardaki de bunlar için kullanılır ama bu daha iyi oluyor mukavemet için)     :  Fiyat   25 kg’lik  :  18TL ile 21 TL arasında
 • Kalekim Granit ve Porselen seramik yapıştırıcıları ,Teknoflex yapıştırma harcı yada Flexmörtel yapıştırıcı fiyat:  35 TL ile 45 TL arasında
 • Kalekim Fuga yani derz dolgu fiyatları ise Kilosu 1,5 TL ‘den başlıyor.örneğin 20 KG’lik torba fiyatı :  beyaz olanları 25 lira civarında,diğer tüm renkler ise 35 TL civarında.
 • Kalekim Ultra Fuga,Normal fugalardan çok dayanıklı ve kir barındırmama özelliği bulunmaktadır.Normallerinde bu özellik biraz zayıftır.Bunların fiyatları ise 35 TL’den başlıyor renk çeşitliliğine göre 100 TL’ye kadar çıkıyor.

Genel manada piyasa fiyatları yukardaki gibidir.Burada görüldüğü üzere bir sürü çeşitleri var yapıştırıcıların.Mutlaka yapıştırıcı alırken ustanızın tam olarak hangi cins yapıştırıcı ve derz dolgusu istediğini sormanızdır.

Yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesi yani fuga alırken nelere dikkat etmeliyiz:

 1. Öncelikle piyasada kalekimin ve diğer firmaların 100 çeşit ürünleri var.Hepsinin işlevi farklı
 2. Granit ve Porselen seramik yapacaksanız mutlaka Flexmörtel ya da teknoflex almalısınız.
 3. Normal fayans ve kalebodur için normal kalekim alınız.
 4. Uygulama yapılacak yer su kullanımının fazla olduğu yer ise yine flex benzeri malzeme alınır.Normal kalekim olur fakat uzun vadede sağlıklı olmayabilir.
 5. Fayansın altına ne kadar dolgu yapılacağıda kalekimin cinsinin değişmesine neden olur.
 6. Çatı katlarında terasları ve balkonları yaparken izolasyonlu kalekim alınır.

Kısacası malzemeler envayi çeşittir.Ustanıza sorun ya da bize sorarak da yardım isteyebilirsiniz.Size içtenlikle yardımcı olmaya çalışırız.Saygılarımızla…