ANA REKLAM
Alanınızdan En İyi Şekilde Yararlanacak Küçük Banyo Tasarım Fikirleri

Alanınızdan En İyi Şekilde Yararlanacak Küçük Banyo Tasarım Fikirleri

Banyo düzenleri zor olabilir, ancak küçük, karanlık ve sönük bir banyo özellikle sinir bozucu olabilir. Nihayet kendinize bir revizyon yapmaya hazır mısınız? Banyonuzun boş alanı kısaysa, ona yeni ve güncellenmiş bir görünüm vermek için daha iyi bir zaman olamaz.

İster küçük bir kadın tuvaleti, ister sıkışık bir en-suite banyo veya çok az yeri olan bir duş kabini olsun, konfor alanınızın dışına çıkıp bu odaya hak ettiği sevgiyi vermenin zamanı geldi. Akıllı depolama seçeneklerinden akıllı yüzeylere kadar, kompakt bir alan şık, pratik ve doğru teknik bilgi ile az yer kaplayan olabilir.

Mükemmel bir küçük banyo alanı tasarlamak için birkaç ipucu ve püf noktası bir araya getirdik!

Depolama konusunda akıllı olun

Doğru depolama alanını dahil ettiğinizde , kompakt bir banyo alanının dağınık veya sıkışık görünmesi gerekmez . Odayı büyük geleneksel dolaplarla doldurmak yerine, yerden tasarruf etmek ve küçük banyonuzun daha açık görünmesini sağlamak için duvara monte açık rafları tercih edin.

küvetli küçük banyo tasarım fikirleri

Kaynak

Daha da iyisi, açık raflar renkli, dokulu havlularınızı ve banyo aksesuarlarınızı sergilemenizi sağlar. Bu sadece iç mekanınıza sıcaklık ve eğlenceli renkler katmakla kalmaz, aynı zamanda en mütevazı banyoları dakikalar içinde kıskanılacak bir alana dönüştürecektir.

İdeal olarak, uzaya parlaklık ve hafiflik katmak ve odayı normal raflarda olduğu gibi kesmekten kaçınmak için cam rafları tercih edebilirsiniz. Yüzer cam raflar, genel dekor şemasından gözünüzü ayırmadan günlük banyo ihtiyaçlarınız için saklama alanı sunar.

Şık ama işlevsel düşünün

Küçük bir banyo düzeniniz olduğunda, stilden ödün vermeden işlevsel bir alan yaratmaya çalışırken kendinizi hayal kırıklığına uğratmak kolaydır. Ancak iyi haber şu ki, iyi düşünülmüş küçük bir banyo alanı hem muhteşem hem de pratik olabilir.

duş odası ile küçük çağdaş banyo

Kaynak

Gereksiz dağınıklığın nasıl ortadan kaldırılacağını bilmek ve yalnızca işlevsel olan tasarım öğelerini eklemek, istenen dekor şemasını elde etmenin anahtarıdır. Mimari ve görsel olarak, bir alan hissi yaratmak için işleri basit tutmak ve temiz çizgilerle mobilya ve aksesuarları seçmek en iyisidir.

Renk paletinizi planlayın

Küçük bir banyo iç mekanı için seçtiğiniz renklerin görünüm ve his üzerinde büyük bir etkisi olacağına şüphe yok . Bu nedenle, boyama zamanı geldiğinde, renk düzeninizi odanın büyüklüğüne uyacak şekilde planladığınızdan emin olun.

modern küçük banyo tasarımı

Kaynak

Dar bir banyo alanında, beyaz ve nötr griler, odanın olabildiğince aydınlık ve havadar görünmesi için genellikle makul bir seçimdir. Geleneksel nötr renkler küçük alanlar için en iyisi olsa da, küçük bir banyodaki parlak ve cesur tonlar, iç mekanı gerçekten bir araya getirebilir ve küçük, sıkıcı bir oda enerjisi ve kişiliği verebilir.

Daha da önemlisi, banyonuzu nasıl boyadığınız da bir yükseklik yanılsaması vermenize yardımcı olabilir. Örneğin, bir duvarın yarısına kadar daha koyu bir gölgenin boyanması, duvarın üst kısmından bir mesafe yaratır. Oysa duvar tek bir renk tonu olsaydı, odanın boyutu ve derinliği o kadar büyük olmazdı.

Alternatif olarak, tavanınıza koyu bir renk seçeneği ekleyebilir ve odanın geri kalanını daha açık tutabilirsiniz. Bu, gözü yukarı çekmeye ve odaya bir yükseklik yanılsaması vermeye yardımcı olur. Bu akıllı, ancak basit boyama hileleri, küçük bir alanı olduğundan daha büyük göstermenin harika bir yoludur.

Alışılmadık bir aksanla karakterize edin

Küçük bir kare çekime rağmen gerçek bir hayranlık faktörü yaratmak için, aksi takdirde klinik ve karaktersiz hissetme riski altında olan banyonun iç kısmına çekicilik ve kişilik katmak için doyurucu bir renk dozu veya beklenmedik metal yüzeyler ekleyin.

küçük banyo cam kapı

Kaynak

Banyoya benzersiz ama zarif bir dokunuş için kapı kolu, topuzlar ve hatta su giderleri gibi armatürleri pirinç veya altın rengine dönüştürmeye çalışın. Bu, mekana yeni bir hava katacak ve oda tasarımının bir bütün olarak temiz ve açık (ama bunaltıcı değil) hissetmesini sağlayacaktır.

Köşe boşluklarından yararlanın

Kompakt banyo tasarımıyla çalışırken, estetikten asla ödün vermeden mevcut her bir inçlik alanı kullanmak gerçekten önemli bir fark yaratabilir. Ve dar bir alanda çalışırken, bu ıssız köşeler gerçekten işe yarayabilir.

küçük banyoda ayaklı küvet

Kaynak

Açık bir seçim, özel olarak tasarlanmış bir köşe makyaj masasıyla boş bir köşeyi pratik bir saklama alanına dönüştürmek olacaktır . Ancak, bir ofset çeyrek duşakabin, çoğu evde değerli bir çağdaş tasarım ifadesi haline geldi - ya da bir banyoyu tercih ediyorsanız, bunun yerine bir köşe küveti düşünebilirsiniz.

Bir köşe küvetin dahil edilmesi, küçük çağdaş banyolarda görsel monotonluğu kırabilir ve ayırt edici eğrileri ve benzersiz tarzı, basit, düz çizgilerin hakim olduğu bir alana kontrast getirir. Hem köşe duşları hem de küvetler, tamamen lüks bir deneyim sunarken daha açık ve havadar bir ambiyans yaratacak kadar büyük olabilir.

Bir çatı penceresi takın

Pek çok küçük banyo fikri, yeterli aydınlatma fikrinin tamamını ortaya çıkarır. Doğal ışık, iç mekanı aydınlatmanın ve odanın görünümünü ve konforunu önemli ölçüde iyileştirmenin anahtarıdır. Çatı pencereleri, geleneksel pencerelerin yeterli olmadığı durumlar için mükemmel bir seçenektir.

ayaklı küvete sahip banyolar

Kaynak

Bir Skylight'ın harika bir görsel etkiye sahip olması için büyük ve hakim olması gerekmez. Mütevazı bir boyut, sıkıcı ve kasvetli bir alanı, hayata yeni bir kiralama ile neşeli, heyecan verici bir odaya açmak için yeterlidir. Doğal ışığın etrafa yansıtılması için banyonuzun dekor şemasının geri kalanında hafif, sessiz tonları tercih edin.

Aplikleri kolye uçlarıyla değiştirin

İşte küçük banyo fikirleri için en iyi dekor önerisi, aplikleri asma aydınlatma armatürleri için değiştirin ! Şu anda moda olmasına rağmen, duvara monte aplikler çok fazla alan kaplayabilir. Basit kolyeler, büyük bir estetik etkiye sahip ince bir aksan.

duşlu küçük banyo tasarımları

Kaynak

Banyonuz minyon tarafındaysa, makyaj masanızın her iki tarafına da bir çift şık sarkıt lamba asmayı düşünün; tüm oda daha düşünülmüş ve eksiksiz hissedecektir. Bu şekilde, el havlusu tutucular veya daha büyük duvar aynaları için duvarda yer açarsınız.

Küvetin üzerindeki büyük boy sarkıt lamba görsel bir ilgi yaratır ve dikkatleri odanın kompakt hissinden uzaklaştırırken, öne çıkan bir banyo özelliğini vurgular. Benzersiz bir dekor kaplaması için, tercihen bol dokuya veya geometrik çizgilere sahip, beklenmedik yüzeyli bir aydınlatma armatürü arayın.

Fayanslarla göze çarp

Tasarım uzmanlarının bildiği gibi, sahip olduğunuz kat çekim miktarı ile gözün algıladığı şey mutlaka aynı şey değildir. Aynı fayansları duvarlarda ve banyonun kenarında kullanarak algının sınırlarıyla oynayın - birinin ne zaman başlayıp diğerinin bittiğini ayırt etmeyi zorlaştırır, böylece alanınızı daha büyük hissettirir.

küçük çağdaş banyo tasarımı

Kaynak

Alanınızı açmanıza yardımcı olacak bir başka karo numarası da yer karolarını duvardakilerle harmanlamaktır - yani, tüm alan boyunca kesintisiz görünümü devam ettirmek için zemin ve duvarlar boyunca aynı renkteki karoları seçin. Bu
, renk veya karo tasarımındaki kırılmaların bir sonucu olarak ortaya çıkabilecek bölme çizgilerini ortadan kaldırır ve gözünüzün odanın içinde akıcı bir şekilde dolaşmasını sağlar.

Koyu zeminleri daha açık renkli duvarlarla tamamlayın

Küçük banyolarda renk düzeninizle stratejik olmak istersiniz. Banyonuzda birçok farklı renk ve desen kullanmak, banyonuzun dağınık görünmesine neden olur. Yumuşak tonlar daha fazla ışığı yansıtır ve küçük bir banyoyu ferah hissettirir. Genel şema hafif ve basit tutulduğu sürece koyu, karamsar renkler veya koyu grafik desenli fayanslar zemine ayrılabilir.

duşlu küçük banyo fikirleri

Kaynak

Ahşap zeminli bir banyo iç mekanı için, renk ve ton bakımından ahşaptan biraz daha hafif olan duş karolarına bakın. Bu, alan algınızı küçültmek için sarsıcı görsel aralar olmadan çağdaş bir görünüm yaratacaktır.

Bitirmelerde savurganlık

Daha küçük bir banyonun yeniden modellenmesi çok pahalı olmayacaktır, bu nedenle paranız varsa, daha yüksek kaliteli armatürler, fayanslar ve kaplamalar için biraz ayırın. Küçük bir banyonun paraya değmeyeceğini düşünmekten kurtulma zamanı.

küçük banyo kavisli köşeler

Kaynak

Vurgulu aydınlatma armatürleriniz için kaliteli malzemeler seçin , bir havlu ısıtıcısı ekleyin, tuvaleti yeni bir yüzer stille değiştirin, cam bir duş kapısına yükseltin ve bu küçük alanın bir milyon dolarlık sığınağa nasıl dönüştüğünü görün.

Her şeyi duvara monte edin

Bir de sıkı bir banyo alanı , her şeyi yüzer: tuvalet, kabini ve lavabo, zemin alanı nefes almaya izin vermek. Bahsetmiyorum bile, altındaki döşemenin dikizlemesi, alanı bir çentik daha açık hissettiriyor.

çağdaş küçük banyo tasarımı

Kaynak

Gözümüz, zemin alanını analiz ederek alanı değerlendirme eğiliminde olduğundan, ihtiyacınız olan son şey, zemin alanınızı daha da dolduran armatürlerdir. Ayrıca, çoğu zaman çıplak bırakılan değerli duvar alanından da yararlanıyorsunuz.

Kesintisiz cam duş kapısını tercih edin

Alan önemliyse, kesintisiz camla çevrili modern bir duşakabin düşünün. Kesintisiz cam kapılar bir duş perdesinden daha pahalı olabilir, ancak kesinlikle dayanıklılık, basitlik ve açıklıktan kazanacaktır.

köşe duşlu küçük banyo tasarımı

Kaynak

Daha da iyisi, cam bir muhafaza görsel geçişi vurgular ve doğal ışığı odaya güzel bir şekilde getirir.

Bir ayna ile alanı büyütme

Daha fazla alan yanılsamasını yaratmada inanılmaz bir iş çıkaran bir öğe varsa , o bir aynadır. Çarpıcı bir çerçeveye sahip büyük boy bir aynada savurganlık yapın veya özel boyutlu bir parça ile duvardan duvara gidin.

zarif küçük banyo tasarımı

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, Her hakkı saklıdır. seramikbayi.com | 2020

Iyzico